Paintball bolesť pri zásahu

Od samotných počiatkov tohto športu panuje v laickej verejnosti názor,

že paintball a bolesť veľmi úzko súvisia. Celá táto myšlienka vychádza zo základného princípu paintballu, ktorým je streľba. No, nie je zbraň ako zbraň a náboj ako náboj. Paintballové zbrane väčšinou poháňa stlačený oxid uhličitý alebo vzduch. Tieto plyny sú vždy dostatočne limitované a táto limitácia nedovolí, aby paintballové guličky vylietavali príliš rýchlo. To isté platí aj o pružine v úderníku, ktorá je svojou tvrdosťou a pružnosťou už od výroby rovnako limitovaná.  Nuž a čo platilo pri častiach zbrane musí platiť aj pri nábojoch. Reálne zbrane sú zamerané na to, aby vytvorili čo najviac škody. Používajú oveľa ťažšie olovené náboje, plné pušného prachu. Ak si však detailne rozoberieme paintballovú guličku zistíme, že je naplnená potravinárskym farbivom obaleným vo filme. S takýmto obalom sa môžeme stretnúť napríklad vo farmaceutickom priemysle, kde ním obaľujú tabletky. Celý náboj je teda vďaka svojej mäkkosti prispôsobený k tomu, aby sa pri dotyku s tvrdším povrchom rozpadol a aby sa jeho kinetická energia čo najviac rozložila.

Nemôžme tvrdiť, že náboje na paintball bolesť nespôsobujú

rukavice, vesta a helma síce limitujú bolesť dosť výrazne, no na tele ostáva ešte stále dosť voľného priestoru s citlivými zónami. Tu prichádza na pomoc adrenalín. Tento hormón sa totiž počas hry vystupňuje častokrát na takú úroveň, že je bežnou praxou, že si hráči zásah napríklad do vesty ani nevšimnú. Rovnako veľmi pomáha aj fakt, že ste na zásah vnútorne pripravení a ste s prípadnou bolesťou zmierení. No určite sa nemáte čoho báť. Po dlhoročnej osobnej skúsenosti, vám môžeme zreferovať, že pozitívne emócie, ktoré môžete so svojimi priateľmi pri tomto športe zažiť, určite niekoľko násobne prevyšujú silu zásahov. A ak si myslíte, že pri hre paintball má bolesť kľúčovú úlohu tak ste určite na omyle.

Nie raz sa však stretávame s otázkou: „Čo spraviť aby to bolelo menej?”

Zaručená odpoveď neexistuje. Množstvo hráčov si pod overal, ktorý u nás na hru dostávajú, oblečú staršie tepláky a bundu. Pri paintballe ako sa obliecť je dôležité. Vydržať s tím ale hrať, je nad ľudské sily. Najmä v letných mesiacoch, keď sa teplota šplhá čo i len k 25 stupňom, máme skúsenosti, že hráči ktorí to s oblečením precenili menia svoj názor po pár minútach. Začnú sa vyzliekať a hrajú ako ostatný len s overalom a ochrannými prvkami. Podľa nás to úplne postačuje, ochranné prvky ako vesta, helma a rukavice na paintball bolesť limitujú na tých najnepríjemnejších a najcitlivejších miestach. No a ak rešpektujete naše pokyny a dané ochranné prvky budete nosiť poctivo, nemá sa vám čo stať. Dúfam že sme vám objasnili jeden z častých otázok, ktoré dostávame.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.