Paintball ako sa obliecť na hru

Paintball ako sa obliecť na hru?

Nie je vám jasné pri paintball ako sa obliecť? Pokiaľ ste sa rozhodli práve pre naše ihrisko, tak sa touto otázkou vôbec nemusíte trápiť. Patríme medzi ihriská, ktoré disponujú okrem bežných ochranných prvkov, ako maska, vesta a rukavice, aj taktickým overalom. Vďaka ochranným pomôckam ktoré vám poskytneme sa nemusíte báť pri paintballu bolesti zo zásahu. Čiže jedinú vec, na ktorú treba myslieť pri návšteve nášho areálu je obuv. Obuv by nemala byť príliš voľná, ale takisto by nemala obmedzovať v pohybe, keďže sa určite dostanete do situácii, kde je výhodné mať rýchle nohy. Najvhodnejšie sú staršie tenisky, ktorých vám v prípade poškodenia nebude ľúto.

A ako sa obliecť na hru paintball v zime?

Keďže sa u nás v areáli dá hrať celoročne, treba si uvedomiť, že počas zimných mesiacov rozhodne samotný overal nestačí. V zime je veľkým pomocníkom termoprádlo, ktoré si môžete obliecť pod paintballovú výstroj. Táto skutočnosť vám ale vôbec nemusí prekážať, práve naopak. V lete sa totiž stretávame s hráčmi, ktorí sa práve viac vrstvovým oblečením snažia čo najviac znížiť bolesť pri zásahu. Ich snaha však narazí na neskutočné teplo, ktoré však počas zimy nie je. Čiže ľudovo povedané:„ Zabijete dve muchy jednou ranou.” Bude vám, čo sa týka teploty príjemne a zásahy vás nebudú príliš bolieť.

Ak patríte k skúsenejším hráčom

a rozhodujete sa, či si kúpite svoju vlastní výstroj, odporúčame začať u kvalitnej masky. Hráči v našom areáli hrajú vždy s kvalitnými maskami s termálnym sklom, o ktorých výrobca píše, že sa takmer vôbec nehmlia. Čo, ako to už u výrobcov býva, nie je tak úplne pravda. Sklo sa síce hmlí oveľa menej ako obyčajné, no určite nemôžme povedať, že by sa nehmlilo vôbec. Ak sa chcete vyhnúť zahmlievaniu úplne váš účet za masku sa bude šplhať až k trojcifernej sume.

Čo kúpiť v poradí ako ďalšie necháme na vás

dosť záleží od miest, kde chodíte hrať a čo danému ihrisku najviac chýba. Vestu však treba riešiť, až na poslednom mieste, keďže väčšina ihrísk, práve svojimi vestami delí zákazníkov do teamov a je dosť možné, že budú mať úplne iný typ viest ako si zakúpite vy. No platí však to čo sme povedali na začiatku, ak si chcete prísť zahrať prvý krát paintball, nemusíte riešiť oblečenie.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.